O ženách, které dělají to, co milují
Vše, co potřebujete vědět o paušální dani
vložila 29.12.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Vše, co potřebujete vědět o paušální dani

Jste OSVČ a vaše roční příjmy nepřekračují 1 milion korun? Pak splňujete jednu z nezbytných podmínek k tomu stát se plátcem paušální daně. O co přesně se jedná, kdo a do kdy má možnost přejít do paušálního režimu? 

Paušální daň je dobrovolný způsob, jak mohou OSVČ od příštího roku vyřešit daňové a odvodové povinnosti jedinou trvalou platbou. Významně ulehčí od papírování a mnohým přinese i finanční úsporu. Jedinou pravidelnou platbou ve výši 5 469 Kč měsíčně vyřešíte daň z příjmů, zdravotní i sociální pojistné a nemusíte již komunikovat se třemi různými úřady.

Kdo má nárok na paušální daň?

OSVČ, která není v úpadku, zákonný či dobrovolný plátce DPH, společník v.o.s. či komplementář k.s. Neplynou jí také příjmy ze závislé činnosti s výjimkou příjmů zdaněných srážkovou daní a její příjmy z podnikání nepřesahují 1 milion Kč ročně. 

Máte-li zájem vstoupit do paušálního režimu, je nezbytné toto oznámit nejpozději do 11. 1. 2021 finančnímu úřadu.

Tiskopis oznámení je dostupný na finančních úřadech a interaktivní on-line formulář naleznete na webu Finanční správy.

Více informací naleznete na stránkách Asociace malých a středních podniků a živnostníků a na webu Ministerstva financí ČR.
Informace_paušální daň
www.mfcr.cz/pausalni-dan

Kalkulačka paušální daně

 

Foto: Pixabay

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také