Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak zůstat pozitivní při hledání práce
vložila 30.6.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak zůstat pozitivní při hledání práce

Je velice snadné cítit se při hledání zaměstnání frustrovaně a sklíčeně! Zvláště pokud jste již delší dobu nezaměstnaní a stále se vám nerýsuje žádná naděje pro zlepšení. Pozitivní nálada ale hraje velkou roli ve vašem úspěchu a může vás motivovat k dalšímu hledání. Navíc se váš pozitivní přístup projeví i během pohovorů a navazování nových kontaktů, ve kterých můžete snadno díky tomu udělat velice pozitivní první dojem. 

Jak zůstat optimističtí a nadšení při hledání zaměstnání? Toto jsou skvělé tipy!

Zorganizujte se

Udělejte si čas na organizaci. Díky tomu, že budete mít vše, co potřebujete pro hledání nového zaměstnání, bude váš proces daleko více plynulejší. Budete potřebovat aktualizovaný životopis, profil na LinkedIn, několik referencí, oblečení na pohovor a plán pro hledání. Pokud jste se samotným hledáním ještě nezačali, věnujte čas přípravě. Pokud hledáte již nějakou dobu, ujistěte se, že je vás životopis správně sestavený pro vaši profesi. Pomoci vám může i specializovaný odborník.

Udělejte si z hledání práce svou denní rutinu

Je-li to možné, zacházejte s hledáním zaměstnání jako se svou prací. Prostě to považujte plný pracovní úvazek. Vstávejte brzy, dejte si přestávku na oběd a před večeří ukončete všechny povinnosti. Vytvořením pravidelné rutiny a udržením organizovaného hledání zaměstnání bude vaše motivace soustředěná a nedovolí vašemu mozku přemýšlet nad frustrací z hledání samotného.

Pěstujte své koníčky a nemyslete stále na hledání zaměstnání 

Starosti z příchozích složenek, splátek hypoték a úvěrů ve vás zvyšují stres a brání vám užívat si všechny aspekty vašeho života. Právě díky tomuto začarovanému kruhu se stále zvyšuje vaše frustrace. Snažte se najít si čas na své přátele a alespoň na chvilku na vše zapomenout a odpočinout si. Skvělým způsobem je například cvičení, které vás spolehlivě odvede od složitého životního období.

Stanovte si přiměřené, ale konkrétní cíle

Na začátku každého týdne si vytvořte seznam konkrétních a zvládnutelných cílů, kterých byste chtěli dosáhnout. Možná byste tentokrát mohli napsat 5 průvodních dopisů a jít se podívat třeba na veletrh pracovních příležitostí? Zaměřením na malé cíle, jež jsou dosažitelné bude pro vás čas doma mnohem pozitivnější. 

Staňte se dobrovolníkem

Pomáhat druhým je skvělým způsobem, jak se cítit lépe a mít pocit, že jen nemrháte svým časem. Najděte si dobrovolnickou organizaci ve svém okolí, která jakkoliv souvisí s vašimi osobními zájmy nebo dokonce s vaší kariérou. Tyto aktivity si navíc můžete přidat do svého životopisu a snadno je „započítat“ do pracovního plánu hledání.

Oslavujte malá vítězství

Je snadné se při hledání zaměstnání zaměřit na negativa. Může to být pohovor, ve kterém jste se nedostali do druhého kola nebo zamítavá odpověď na váš motivační dopis. Místo toho se zaměřte na menší vítězství. Buďte hrdí na to, že jste zvládli telefonický pohovor, i přesto, že k osobnímu už nedošlo. Všechny tyto „maličkosti“ si zaslouží vaše obrazné poklepání na ramena. 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také