O ženách, které dělají to, co milují
Podzimní šatník: Jak skloubit pohodlí a eleganci v chladnějším počasí?
vložila 27.10.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podzimní šatník: Jak skloubit pohodlí a eleganci v chladnějším počasí?

Léto je pryč a přichází měsíce nevyzpytatelného sychravého počasí. Ráno nás čekají první přízemní mrazíky, slunce má ale ještě sílu a teplota může přes den vystoupat na příjemné dvouciferné hodnoty. Jak se během podzimu oblékat, aby outfit působil reprezentativně, byl pohodlný a současně dokázal reagovat a teplotní výkyvy?

Konec letních šatů, přichází dámské kostýmy a obleky

Jarní a letní teplé dny už jsou s příchodem října nenávratně pryč. Typicky dámské oblečení se tak během podzimu většina žen mění za oblečení dříve typické spíše pro muže – dámské kostýmy a obleky. Ostatně pro tvrdý byznysové svět nejde vůbec o špatnou volbu.

Chcete-li působit méně formálně, můžete nakombinovat trendy sedmiosminové džíny s vysokým pasem, bílé tričko s hlubším výstřihem a lehké podzimní sako výrazné barvy. Jako doplněk skvěle poslouží dámské hodinky a dámská taška do ruky či stylový kožený batůžek.

Oslňte svetrem či rolákem

Podzimní počasí je skvělou příležitostí dát na odiv trička a svetry s rolákem. Nebojte se opět výrazných podzimních barev topu v kombinaci s decentnější barvou kalhot a doplňků. Budete se cítit skvěle a skvěle budete působit i na své okolí.

V chladných ránech můžete přes svetr ještě přehodit lehčí podzimní kabát, který si odpoledne jednoduše složíte do ruky.

Podzim je o chytrém vrstvení

Vzhledem k výkyvům teplot je podzim více než kterékoli jiné roční období o chytrém vrstvení oblečení. Zatímco v zimě si nemusíte příliš lámat hlavu s tím, co máte za triko, během podzimu se klidně může stát, že vnější vrstvy odložíte. Protože každá vrstva oblečení musí být odladěná a ladit se zbytkem pro případ, že to bude potřeba.

Kromě již zmíněných variant se může hodit praktická kombinace bílého či černého trička, přes které zapnete flanelovou košili. V kombinaci s džíny nebo černými kalhotami bude tato kombinace vypadat skvěle, odpoledne pak můžete košili rozepnout nebo zcela odhodit. Ráno vše případně můžete schovat pod černou koženou bundu a výraznou čepici – trendy oděv, který funguje v každé vrstvě, je na světě.

A co boty?

Lehké zimní tenisky už se během listopadu nehodí, naopak na kozačky je ještě brzo v začátku podzimu. Boty se tedy na podzim střídají dle situace a předpovědi. Univerzální volbou jsou pak kotníčkové tenisky či teplejší boty na nízkém podpatku. Jak napadne první sníh, můžete přehodit na klasickou zimní obuv.


A co vytahujete že šatníku na podzim vy?

Foto: Pxhere

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také