Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Administrativa ve školkách? Nekonečný příběh, který teď díky Zuzčině aplikaci zvládnete hravě a s úsměvem
vložila 26.7.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Administrativa ve školkách? Nekonečný příběh, který teď díky Zuzčině aplikaci zvládnete hravě a s úsměvem

Vedete školku či dětskou skupinu a stále se perete s papírováním, správou webových stránek a spoustou dalších věcí, které je potřeba mít a zařídit? Máme pro vás dobrou zprávu, práci si teď můžete zjednodušit díky Zuzaně Límové a její IT školce. Tento moderní on-line systém má opravdu vše, co školky a dětské skupiny potřebují pro své fungování - moderně, efektivně a bez starostí. Nevěříte? 

Jak byste popsala produkt, který nabízíte? V čem je jiný oproti podobným aplikacím?

IT školka je on-line systém pro celkovou správu mateřských škol (MŠ) a dětských skupin (DS). Nad konkurencí vyniká zejména komplexností, přesahem do marketingu a uživatelskou vstřícností.  V aplikaci má školka vše, co potřebuje - karty dětí, rodičů i zástupců, automatickou finanční uzávěrku, rozhraní pro rodiče i zaměstnance, mobilní docházku tříd, archiv apod. Plus jsou v ceně moderní webové stránky i s jednoduchou administrací přímo v systému. Systém je vytvořen tak, aby byl i přes svou komplexnost opravdu jednoduchý a k tomu přispíváme i videonávody, které uživatelé naleznou na každé záložce v administraci.

Dále systém dokáže upozorňovat například na nevyplněnou docházku SMS zprávou, upozorňuje na vypršení platnosti školení a jubilea zaměstnanců, můžete k dítěti přikládat dokumenty a zvolit, zda se mají zobrazovat v rozhraní rodičů atd. Je toho opravdu hodně. Také jako jediní k systému nabízíme služby jako je správa webových stránek nebo sociálních sítí. 

Co pro Vás bylo tím impulzem, díky kterému jste se vrhla do podnikání?

O podnikání jsme dlouho neuvažovala, protože jsem  netušila, v čem bych zrovna já mohla podnikat. Pak jsem začala vymýšlet IT školku, a když už se systém více a více rozšiřoval, byl dva roky v úspěšném provozu ve dvou MŠ a třech DS, říkala jsem si, že to už potenciál na podnikání má  

Které vlastnosti považujete pro podnikání za důležité?

Určitě je to disciplína, organizační dovednosti a schopnost se neustále učit novým věcem. 

Jak vypadá běžný den Vás jakožto podnikatelky?

Nerada spěchám a nejvíc práce udělám dopoledne a večer, takže si vstanu cca v 6:30, postarám se o syna a dám si kávu. V 8 hodin už sedím u počítače a vyřizuji poštu, připravuji příspěvky na sociální sítě, řeším vylepšení systému, komunikuji s klienty a zájemci apod. Prostě vše, co se musí udělat. Odpoledne se věnuji rodině a večer opět sedám k PC. Spát chodím kolem půlnoci. 

Máte sama zkušenost jako klasický zaměstnanec? V čem se podle Vás podnikání nejvíce liší?

Jako zaměstnanec jsem pracovala devět let. Velký rozdíl nevidím, jelikož jsem zastávala manažerské pozice a k této práci patří samostatnost a vyřešení každého problému a v tom se podnikání od zaměstnání neliší. V čem ale vidím rozdíl, že mohu jako podnikatel věci řešit komplexně, což je mi mnohem bližší. V zaměstnání, kde jsem pracovala, to z mnoha důvodů možné často nebylo. 

Co vás na podnikání nejvíc baví a naopak, co je nejtěžší?

Nejvíc mě asi baví ta zodpovědnost sama za sebe. Je jen na mě, zda uspěji či nikoliv. Samozřejmě je důležité i štěstí, ale i tomu musíte jit naproti. A i naopak. Každá chyba je prostě moje. Obojí mi vyhovuje Neobešla bych se ale bez lidí kolem sebe. Ať je to IT Jirka Patočka, který do toho se mnou šel nebo můj partner, který mě bezmezně podporuje.  Prostě bez štěstí, zejména na lidi, by to nešlo.

V mém podnikání je asi nejtěžší získání důvěry ředitelů a zřizovatelů. Digitalizaci a modernizaci nejsou ještě stále úplně nakloněni, nebo mají dokonce již špatnou zkušenost. Získat pozornost této cílové skupiny je opravdu náročné.  Přitom by jim IT školka usnadnila zdlouhavou administraci a zlepšila by i komunikaci s rodiči. 

Jaký byl zatím Váš největší podnikatelský úspěch?

Podnikat jsem začala v únoru tohoto roku a plně se věnuji podnikání nějaké dva měsíce, takže za sebou nemám ještě moc velkých úspěchů. Co mě však nejvíce potěší je, když je náš klient spokojený a naše nápady opravdu fungují. Například videonávody slaví velký úspěch.

Za úspěch také považuji, když náš produkt někoho zaujme a dojedná se spolupráce prospěšná pro obě strany. Což se nám teď povedlo například s firmou Makra Didakta, která naší aplikaci bude nabízet. 

Měla jste někdy okamžik, kdy jste s tím chtěla tzv. seknout?

Vzhledem k tomu, že jsem ještě ve fázi, kdy moje podnikání nepokryje všechny mé výdaje, je někdy návrat do zaměstnání lákavou myšlenkou. V IT školku ale věřím a vím, že můj produkt je kvalitní a má velký potenciál. 

Kde vidíte své podnikání za rok či za pět let?

Za rok doufám, že mě mé podnikání již uživí a že systém obohatíme ještě o spousty vychytávek. A za rok vám povím, kde vidím své podnikání za pět let. V tuto chvíli už mám nějaké předběžné nabídky, jakým směrem by se IT školka mohla ubírat, ale co opravdu dopadne nebo co nového se ještě objeví, nevím. Přeci jenom podnikám opravdu krátce. 

Máte nějaký podnikatelský sen?

Snů je spousta. Bez nich si myslím, že člověk ani začít podnikat nemůže. Na jeden se však těším nejvíce a opravdu doufám, že dopadne. Už jako zaměstnanec jsem se vždy snažila propojit firmu s neziskovým sektorem tak, aby to byla opravdu spolupráce, která bude prospěšná oběma stranám a tím pádem také dlouhodobě udržitelná. Sama jsem částečně invalidní, měla jsem děti v pěstounské péči a z osobní zkušenosti vím, co znamená pocházet ze sociálně slabé rodiny s mnoha problémy. Tam, kde jsem dnes, jsem díky skvělým lidem, které jsem potkala a ráda bych pomoc šířila dál.

Připravil CzechInvest, Regionální kancelář pro Pardubický kraj
Foto: archiv Zuzany Límové

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také