O ženách, které dělají to, co milují
Příběh

MADE FOR MOMS – NECHTE SE HÝČKAT
DÁRKOVÉ SADY A PRODUKTY (NEJEN) PRO NASTÁVAJÍCÍ MAMINKY
Dobrý den,
Rády bychom Vám představily náš nově vzniklý projekt Made for Moms, za kterým stojíme my dvě - Markéta Šťastná a Monika Rummler. Dlouholeté přítelkyně, maminky a nyní i obchodní partnerky. Od prvního dne, kdy jsme se seznámily jsme k sobě měly blízko. Máme toho tolik společného! Milujeme naše děti, které jsou narozené kousek od sebe, máme podobný životní styl, rády zkoušíme nové zajímavé aktivity a nové kosmetické vychytávky a také si užíváme každé možnosti, kdy se můžeme nechat hýčkat. V těhotenství a následně v mateřství jsme si uvědomily, že většina našich přátel či kolegů obdarovává těhotné ženy a maminky hlavně dárky pro jejich děti. Prvních několik dudlíků a bryndáků přijde vhod, ale když jich je jako pro celou rotu, už to začne být spíše smutné než milé. Máme pocit, že zde panuje určitý stereotyp, co se týče obdarovávání nastávajících maminek. MILUJEME své děti nade vše a od okamžiku, kdy přijdou na svět, se celý svět točí kolem nich, o to víc jsme si ale cenily, když někdo přišel s dárkem pouze pro nás.
Když jsme se snažily najít nějakou vhodnou alternativu, nenašly jsme nikoho, kdo by se věnoval pouze ženám. Všechny dárky byly zaměřeny hlavně na děti a minimálně na nastávající maminku. Rozhodly jsme se tedy založit značku vlastní, která by měla za cíl potěšit ženu, maminku, ať už nastávající, čerstvou či tu, která už má doma odrostlejší děti.
Samotná příprava celého projektu trvala několik měsíců. Souhrou osudu jsme se však musely rozdělit. Ze skoro sousedek, jsme mezi sebou najednou měli více jak osm tisíc kilometrů a devět hodin časový rozdíl. Markéta se přestěhovala do Seattlu, kam její manžel dostal pracovní nabídku.
Nechceme být pouze přeprodejci, ale přijít i s vlastními nápady. Vše, co značka nabízí prošlo rukama nás obou, bylo řádně použito a ozkoušeno s vědomím, že produkty musí splnit nejen funkční, ale hlavně zdravotní podmínky, protože budou používány v tom nejcitlivějším období. V současné době najdete v portfoliu hned několik produktů, které byly navrženy námi samotnými. Pokud je to možné, snaží se značka využívat lokální zdroje. To platí i v případě neziskové organizace, která dodává ručně dělané drobnosti. Při nákupu každé dárkové sady putuje 50 Kč na konto nadace na podporu handicapovaných dětí, 1/2 platí zákazník, 1/2 platíme my.
Jeden z prvních úspěchů, co jsme zaznamenaly bylo získání exkluzivní kosmetické značky z Velké Británie Bloom and Blossom do našeho portfolia. Tato značka, která se může pyšnit mnoha oceněními a tím, že ji používají takové ikony jako Kate Middleton, Victoria Beckham či Kate Winslet, cílí primárně na nastávající a čerstvé maminky a jejich děti. Většina kosmetiky je navíc 100 % přírodní, s minimem složek, ale maximálním výsledkem.
Bylo by nevděčné říci, že jsme vše zvládly jen my dvě. Finance jsme si na založení společnosti ušetřily, ale bez pozitivní podpory rodiny a přátel by značka NIKDY nevznikla. Počátky provázely obavy, co když se nám to nevydaří, nechceme uškodit naší rodině, manželům. Ale nikdo z okolí nezaváhal a vždy povzbudil, řekl svůj názor, poradil. A názory nebyly vždy jen růžové. Za každý konstruktivní poznatek jsme byly vděčné! I když nám občas trvalo ustoupit od našeho názoru, jelikož náš projekt je jako další dítě. Říká se, že za každým úspěšným mužem, stojí ještě úspěšnější žena. Za námi stojí dva úžasní chlapi, kteří neváhají náš sen podporovat. Kromě manželů nám pomáhá ale i mnoho přátel. Díky šťastným (nebo možná osudovým?) náhodám se nám již podařilo spolupracovat s mnoha zajímavými lidmi. Náš projekt se zalíbil bloggerce Alici (Mámou Stylově). Spolupráci odstartovala soutěž na jejích stránkách a nakonec jsme společně připravily prodej jejích limitovaných triček ke Dni matek na našem e-shopu.
A jak to mezi sebou máme rozdělené? Na začátku jsme zmiňovaly, že si perfektně rozumíme, ale také se dokonale doplňujeme. Markéta je více zaměřená na marketingovou stránku našeho podnikání, vymýšlení kampaní, vizuálů, úpravu fotografií a správu sociálních sítí. Díky současným technologiím, se vše dá dělat na dálku. Monika je spíše technicky zaměřená, stará se o firemní finance a samozřejmě osobně zajišťuje expedici balíčků. O komunikaci s dodavateli a potenciální spolupráce se staráme obě.
Už když jsme jen malinko přemýšlely, že se pustíme do vlastního podnikání, tak jako zřejmě každý, jsme měly divoké představy, jak se to vše může rozjet a jak to celé může být ten nejlepší nápad. A některé, z těch v první chvíli nedosažitelných snů, se nám již podařilo realizovat. Od spolupráce s Bloom and Blossom, přes zmínku našeho projektu v článku na www.maminka.cz a nyní neplacené doporučení našich produktů v časopise ELLE. Ještě těch snů máme hodně, ale jak samy teď vidíme, naše tvrdá práce a víra ve vlastní značku opravdu stojí za to! Monika a Markéta www.madeformoms.cz

Motto

Nechte se hýčkat!

Praha 6

Zúčastním se
ŽENY, KTERÉ INSPIRUJI (0)