Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Práce a mateřská - jak se z toho nezbláznit?
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Práce a mateřská - jak se z toho nezbláznit?

Pro každou ženu je nástup na mateřskou a poté rodičovskou dovolenou velkou změnou. Některým ženám, ale v tomto období plném kojení a přebalování chybí jejich vlastní osobní realizace. Možnosti, jak si přivydělat na mateřské je více, můžete si najít nějaký přivýdělek nebo začít rovnou podnikat.

Jak se ale z péče o miminko a zároveň z práce nezbláznit?

  • Přenechte část péče o miminko také na partnerovi – čas strávený s miminkem jistě ocení.
  • Nebojte si říct o pomoc babičce, dědečkovi nebo známým z nejbližší rodiny či kamarádům. Povozit kočárek, nebo strávit s miminkem 2-3 hodiny zvládne jistě hravě každý, kdo už nějaké zkušenosti s malými dětmi má.
  • Vím, že se s malým mimikem hodně špatně plánuje, ale za vyzkoušení nic nedáte. Zkuste se domluvit, že např. pravidelně každé úterý a čtvrtek vozí odpoledne kočárek někdo z rodiny.
  • Nevyměňujte spánek za práci. Často se stává, že se maminky ke své práci dostanou až ve večerních hodinách a v tuto dobu dohání to co s dětmi nestihli přes den. Nezapomínejte, že bez dostatečného spánku to nepůjde.
  • O zdravé stravě se píše úplně všude a je pravda, že i pro ženu na mateřské, zvláště pokud kojí, je strava velmi důležitá. Neodbývejte se polotovary. Potřebujete energii a vitamíny.
  • Nezapomínejte také na svůj volný čas. Už tak ho mají maminky při mateřské většinou málo a pokud své volno vyměníte jenom za práci, budete unavená a nervózní. Miminko to vše vycítí.
  • Pokud chcete začít při mateřské nebo rodičovské podnikat zjistěte si všechny potřebné informace ohledně podnikání, jak u vaší zdravotní pojišťovny, tak i na cssz.cz.
  • Práce při mateřské a rodičovské dovolené je opravdu náročná (kdo nezažil většinou nevěří :- ) Pokud zjistíte, že je toho na vás moc (a máte tu možnost, nejste např. samoživitelka) dejte si několik dní od práce volno, nebo se zkuste zamyslet nad tím, jestli vám ta práce nebo přivýdělek stojí za to. Né nadarmo se říká: Spokojená maminka = spokojené dítě.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také