Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nákup vína na pár kliků? Není se čeho bát, když víte jak na to
vložila 12.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nákup vína na pár kliků? Není se čeho bát, když víte jak na to

Pohodlí, rychlost a možnost z klidu domova sehnat i vína ke speciálním příležitostem či archivní ročníky. To jsou největší výhody nákupu vína online. Abyste se ve virtuální vinotéce cítili jako doma a mohli si být jisti svým výběrem i kvalitou obchodu, potřebujete znát několik zásad a výhod výběru vína po internetu. Přinášíme vám přehled těch hlavních a věříme, že je využijete nejen v době předvánoční, a navíc covidové.  

 Ať už sháníte víno k vánočnímu menu, jako dárek dědečkovi k narozeninám nebo speciální ročník pro partnera či partnerku k výročí, než začnete nakupovat, udělejte si průzkum. Na internetu najdete nepřeberné množství e-shopů českých i zahraničních producentů a prodejců vína. Zastavte se u těch, které jsou dobře hodnoceny zákazníky prostřednictvím Google nebo srovnávačů, jako je Heureka.cz nebo Zbozi.cz. Zajímejte se o prokazatelnou historii a kvalitu sortimentu doloženou certifikáty.

 Výhody nákupu vína online:

 

 1. Větší výběr na jednom místě

  Virtuální vinotéka je ideální volbou pro shánění hůře dostupných vín, online seženete i archivní ročníky, vína dle roku narození apod. Můžete během chvilky koupit víno, které jste ochutnali na zahraniční dovolené, nebo podpořit lokálního vinaře ze sousedství. 
 2. Snadná orientace, spolehlivý výběr

  Vyberete-li kvalitní e-shop, usnadní vám orientaci v nepřeberném množství vín, najdete tam podrobné popisy, které vám zprostředkují virtuální “ochutnávku”, reference zákazníků a třeba i blog, kde si své znalosti o víně budete moci pravidelně rozšiřovat. Zatímco v kamenném obchodě vás limituje při výběru vaše vlastní znalost či znalost prodávajícího, která je vždy omezená, na internetu je vám k dispozici množství recenzí a hodnocení.
 3. Dostupnost archivních ročníků

  „Archivní víno je originálním dárkem pro nejrůznější příležitosti. Víno z archivu se obvykle pořizuje jako dárek k narozeninám, svatebnímu nebo pracovnímu výročí. Naši zákazníci ho nejčastěji vybírají jako dárek k padesátinám nebo čtyřicetinám, hodí se také jako poděkování kolegovi za odpracované roky – například 12leté víno za 12 let ve firmě. Na našem webu nabízíme spoustu inspirace a rad, jak vybírat víno jako dárek a poradíme i telefonicky,” říká sommeliér a zakladatel online vinotéky Vinozarchivu.cz Jan Pánek.
 4. Střední cenová kategorie

  Hledáte-li levnější vína, online nákup se vám po přičtení ceny za dopravu nevyplatí. Virtuální nákup vína proto dává smysl od střední cenové kategorie výše.
 5. Rychlá doprava a doručitelnost kamkoli

  Víno můžete nechat rovnou doručit obdarovanému a spolehnout se, že i ze zahraničních e-shopů bude doručeno během několika pracovních dní. 
 6. Garance vrácení peněz  Ze zákona je možné výrobek zakoupený na internetu vrátit do 14 dní od jeho převzetí, a to bez udání důvodů.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také