Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PETRA NAVRÁTILOVÁ - zakladatelka vzdělávací platformy GYMBEE.CZ
vložila 6.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PETRA NAVRÁTILOVÁ - zakladatelka vzdělávací platformy GYMBEE.CZ

Její misí je pomáhat lidem k lepšímu pocitu ze sebe sama prostřednictvím kvalitních video lekcí (včetně živých přenosů) zaměřených na tělesné a mentální cvičení a získávání nových dovedností.
Jako první online platforma v ČR spojuje Gymbee samostatnou péči o fyzické i psychické zdraví – meditace a relaxace, fitness, zdravotní cvičení (před/po porodu, zdravá záda), automasáž nebo dokonce sebeobrana.

 

Jak Petra popisuje svůj příběh…?

„Vždy mne zajímal zdravý životní styl, už i v období před 3 lety, kdy jsem pracovala v interní komunikaci velké nadnárodní společnosti. Nejen proto, abych kompenzovala sedavé zaměstnání, ale také protože jsem se osobně setkala s tím, co znamená bolestivá menstruace.

Hledala jsem tedy způsoby, jak průběh svého cyklu zmírnit. Nehodlala jsem se smířit s tím, že „menstruace prostě bolí“, ani se spokojit s radou: „tak si vem brufen“.

Seznamovala jsem se s různými odborníky, kteří mi hlavně díky vhodnému cvičení pomohli bolesti zmírnit – fyzioterapeutkami, lektorkami jógy či tance, ale také lékaři otevřenými i jiným metodám než jen předepisování pilulek.

Zjistila jsem také, že v Česku trpí extrémními menstruačními bolestmi okolo půl milionu žen. Abych se s nimi podělila o své zkušenosti, založila jsem iniciativu Mám své dny www.mamsvedny.cz.

 

Časem mne zajímaly další možnosti, jak se cítit lépe fyzicky i duševně, a to bez prášků, doplňků, diet nebo nepodložených módních metod. Nejen v kontextu menstruačních obtíží, ale celkově. Nejvíce se mi osvědčila kombinace fyzického a mentálního tréningu s využitím různých přístupů: cvičení s fitness trenéry a fyzioterapeuty, jóga, meditační a relaxační techniky.

Cvičební videa projektu Mám své dny měla úspěch, a tak jsem je chtěla rozšířit o lekce pro celkové zdraví a pohodu a založit další videoportál s širším záběrem.

Zároveň jsem přemýšlela o tom, že bych se ráda nějakému vlastnímu projektu věnovala na plný úvazek. S partnerem jsme tedy dali dohromady koncepci Gymbee.

Postupně se nápady na témata videí nabalovaly a dnes je to kromě fyzického a mentálního cvičení také třeba sebeobrana, nebo orientální tanec. Vysíláme pravidelně dvakrát týdně živé přenosy lekcí fitness a jako snad jediní v ČR i ranní meditace. Gymbee tak přináší možnost lekcí s kvalitními instruktory i těm, kdo k nim nemají přístup nebo se prostě na skupinovém cvičení stydí.

 Narovinu musím říct, že jsem si dříve nedokázala představit, jak může být podnikání náročné. Přesto mě práce na vlastním projektu neskutečně naplňuje. Je sice fuška budovat všechno od nuly, ale neumím si představit, že bych to vzdala. Obzvlášť, když se nám daří pro naši věc nadchnout také lidi z velkých firem, kteří náš obsah dostanou ke stovkám svých kolegů. Zajímají se o nás personalisté, kteří si uvědomují alarmující čísla o tom, jak na nás všechny působí nedostatek pohybu a přebytek mentální stimulace – tedy psychický stres. Gymbee jim slouží jako benefit pro zaměstnance, který jim pomáhá zvyšovat jak jejich výkonnost, tak i celkovou pohodu – nejen díky videím, ale také workshopům s našimi lektory přímo na pracovištích. Zájem stále roste, a to mne motivuje dál. Věřím totiž, že vzít péči o kvalitu vlastního života do svých rukou, je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.“

 

Stres a nedostatek pohybu v číslech

- 31 % Čechů vykazuje projevy deprese a bude se to jen zhoršovat, 34 % cítí syndrom vyhoření 48 % v práci brečí

- 150 minut cvičení týdně dramaticky zvyšuje dlouhověkost a vylepšuje náš tělesný stav i náladu

- Jen pár minut meditace denně redukuje pocity úzkosti, stresu, neklidu, a naopak zlepšuje soustředěnost a produktivitu. 15 minut meditace má stejné účinky jako 1 den dovolené

- Začít cvičit v jakémkoliv věku snižuje riziko předčasného úmrtí o 35 %

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také