Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak (ne)komunikovat s negativními lidmi
vložila 30.3.2016
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak (ne)komunikovat s negativními lidmi

Určitě to znáte sami, když jste v přítomnosti některých lidí, připadají vám jako sluníčko, jsou pořád nabití energií a po setkání s nimi se cítíte, buď stejně jako předtím, nebo naopak mnohem více uvolnění, v dobrém rozpoložení, trošku jako dobití energií.

Naopak další druh lidí jsou tací, jejichž přítomnost je vám až téměř fyzicky nepříjemná. Necítíte se dobře a po rozhovoru s nimi (v horším případě návštěvě) jste zralí na panáka a máte chuť si jít lehnout a energii nemáte žádnou.

Negativní lidé mohou být také takoví lidé, kteří jsou vyloženě „negativní“. Všechno je špatně, nic nefunguje, všechno se zdražuje…zkrátka takoví, kterým se věčně nic nelíbí a nic a ničím se jim nedá zavděčit.

 

Čí společnost, je vám více příjemná?

Vsadím se, že jistě těch prvních. Pokud máte mezi svými kamarády a přáteli takovéhle negativní lidi, je možná na zvážení, zda je ve svém okolí opravdu potřebujete, zda je váš vztah naplněn a v rovnováze je MÁ DÁTI – DAL. Když dáváte jenom vy a oni si „jen“ berou a zejména vaší energii, není to úplně v pořádku.

Někdy ale tito negativní lidé mohou být takoví lidé, které tak snadno se ze svého okolí odstranit nemůžete. Například rodinní příslušníci, či kolegové, nadřízení v práci či obchodní partneři, klienti.

Jak se proti takovým lidem bránit a jak jim nedovolit, aby vám brali vaší energii?

Můžete se také setkat s názvem „energetičtí upíři“. Název není úplně tak od věci, protože někteří takoví vám energii doslova vysávají. Není to v pořádku, že to dělají, ale oni to zkrátka zkusí a vy jim to dovolíte. Takže je nebudeme měnit, oni ať si dělají, co dle svého nejlepšího vědomí a svědomí myslí, že je v pořádku a zapracujeme na vás.

Až budete v přítomnosti takového negativního člověka, můžete udělat následující:

– Prostě se rozhodněte, že on/a vám vaši náladu nezkazí. V případě, že začnou svůj pesimistický monolog, diplomaticky jim do toho vstupte a změňte téma
– Pokud se vám chce a uvidíte, že by to mělo smysl, zkuste ho/jí rozesmát či zlepšit náladu
– Další z jednoduchých a kdekoliv praktikovatelných způsobů je ten, že když budete sedět, nebo stát, a jste v hovoru s takovýmhle člověkem – dáte si dlaně na břicho v úrovni pupíku, hezky jednu ruku přes druhou… pohodlně si tak odložíte ruce a vypadá to naprosto nenápadně. Možná to někteří z vás děláte automaticky. I tento způsob zabrání tomu, aby z vás druhá osoba brala energii.
– Mně úplně nejvíc funguje to, že sama jsem vesele naladěna a tohle moje naladění negativní lidí odpuzuje. Dá se říct, že si mě v podstatě ani nevšimnou a nepovažují mě tak za vhodný objekt pro spolupráci.

 

Více článků na mém webu - www.alenaratajova.cz

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také