Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Finanční svoboda
vložila 1.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Finanční svoboda

Dosažení finanční svobody je cílem mnoha lidí. Finanční svoboda obecně znamená mít dostatek úspor, investic a hotovost po ruce, abychom si mohli dovolit životní styl, který chceme pro sebe a naše rodiny a také nám umožní odejít do důchodu nebo pokračovat v kariéře, kterou chceme, aniž bychom byli poháněni vyděláváním určité částky každý rok. Příliš mnoho z nás nedosáhlo tohoto cíle. Jsme zatíženi zvyšujícím se dluhem, finančními mimořádnými událostmi, zbytečnými výdaji a dalšími otázkami, které nám brání v dosažení našich cílů. Stává se to všem, ale těchto pár návyků tě může dostat na správnou cestu.

1. Stanov si životní cíle

Obecná touha po „finanční svobodě“ je příliš náročná a nemožné bez stanovených cílů. Co to pro tebe znamená? Napiš si kolik by jsi chtěl mít na svém bankovním účtu a v jakém věku by toho mělo být dosaženo. Čím konkrétnější jsou tvé cíle, tím vyšší je pravděpodobnost jejich dosažení. Zapište to vše úhledně a polož si přehled cílů na samý začátek svého finančního pořadače.

2. Začni investovat nyní

Neexistuje lepší, nebo vyzkoušený a skutečný způsob, jak pěstovat své peníze, než investováním. Kouzlo zvyšujícího se úroku pomůže tvým penězům exponenciálně růst v průběhu času, ale k dosažení smysluplného růstu potřebuješ hodně času.Tato cesta investic, která umožňuje způsob jak zbohatnout chce mít správný a bohatý způsob myšlení, znát finanční gramotnost a mít pořádnou dávku vytrvalosti. Udělej si průzkum finančního trhu a možnosti investic a nauč se investovat, ale taky základní pravidla investování. Dále musíš vytvořit spravovatelné portfolio a automaticky do něj každý týden nebo měsíčně přispívat. 

3. Souvislé  plnohodnotné vzdělávání

Musíš držet krok s finančními zprávami a vývojem na akciovém trhu a neváhej odpovídajícím způsobem upravit své investiční portfolio. Znalosti jsou také nejlepší obranou proti těm, kteří se obracejí na neoficiální investory, aby rychle vydělali peníze. Musíš se neustále vzdělávat v oblasti finančních trhu a finanční gramotnosti, musíš pochopit peníze a jejich principy to je nejlepší způsob jak vydělat peníze a zajistit si finanční svobodu.

4. Získejte finančního mentora

Jakmile se dostaneš do bodu, kdy jsi schopen rozeznat, zda jsi shromáždil slušné množství bohatství, ať už jde o likvidní investice nebo aktiva, která jsou hmatatelná, ale nejsou tak snadno dostupná k převodu na hotovost, získání finančního mentora a poradce je způsob jak se nechat vzdělávat a pomoct si při rozhodování. Mentor je obecně člověk, který ti pomůže změnit myšlení, naučí tě se správně pohybovat ve finančním sektoru, jak, kdy a kde investovat a mnoho dalšího.

5. Vytvoř si rozpočet

Vytvoření měsíčního rozpočtu domácnosti a jeho dodržování je nejlepším způsobem, jak zajistit, aby byly všechny účty placeny a úspory byly na cestě. Je to také měsíční rutina, která posiluje tvé cíle a pomáhá proti pokušení utrácet peníze.

6. Určity zůsob myšleni

Myšlení je tím absolutně nejdůležitějším pro získání finanční svobody. Pokud chceš změnit své myšlení zbavit se všech omezujících přesvědčení a vír, které ti braní a udržuji tě v chudobě a dluhu, tak si pusť video jak zbohatnou a získat peníze, nebo si ho pust níže. Najdeš v něm bližší informace jak změnit rychle a snadno svou mysl.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také