Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zdravý životní styl
vložila 30.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zdravý životní styl

Myslíte si, že vedete zdravý životní styl? Kromě občasného vychýlení z cesty si většina z nás myslí, že děláme všechno správně, abychom si udržovali zdraví dobrými stravovacími návyky a fyzickou aktivitou, dostatečným spánkem a případně práci se stresem. Toto je jen jedna třetina zdravého životního stylu. A co ty zbyle dvě třetiny?

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl je propojení všeho se vším. Myslím tím propojení těla, mysli  duše. Pokud se zaměříme jako většiny lidí jen na to tělo (jednu třetinu), tak nikdy nemůžeme mít své zdraví stoprocentně pod kontrolou. 

Zdravý životní styl je taky o způsobu myšlení, přístupu k sobě, svému tělu, lidem okolo nás, ale i k životu. Jde o to jak umíme pracovat s emocemi a stresem. Umět poslouchat své tělo a dát mu vše co potřebuje a o co si říká. A nakonec jde o to jak jsme šťastní a spokojení v životě,a jestli jsme sami sebou a děláme to co nás baví naplňuje.

Pozitivní přístup

Pozitivní přistup je velice důležitý a hodně lidí na něj zapomíná. Je potřeba brát sebe, své tělo, celou svou bytost jako jedinečnou a dokonalou. Milovat sami sebe a přijímat se takový jaci jsme. Brát věci jak jsou a vidět ve všem něco dobrého například zkušenost. Pokud si budeme neustále stěžovat a hledat chyby a problémy, tak se nám to může velice brzy odrazit i na našem zdraví.

Tělo a postava

K zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří i správná váha a kontrola hmotnosti. K tomu se váže strava, pohyb, pitný režim a mnoho dalšího. Pokud chceme žit zdravý život, tak se musíme starat o své tělo. Nadváha nám může velice zkomplikovat naše zdraví a zapůsobit mnoho zdravotních problému, zatěžuje naše klouby a kosti. Existuje mnoho možnosti jak zhubnout, které pomáhají udělat ty nejdůležitější změny ne jen v oblasti hubnutí, ale i zdraví. Ideální postava nám pomáhá cítit se ve svém těle zdravě a skvěle což pomáhá k duševní pohodě, lepší naladě a většinu sebevědomí.

Poslouchat své tělo

Toto je nejdůležitější bod zdravého životního stylu naučit se vnímat a poslouchat své tělo. Dát mu vše o co si tělo říká, odpočinek, spánek, vitaminy, pohyb a mnoho dalšího. Být neustále ve spojení se svým tělem, když něco sníme a je nám špatně, tak nám naše tělo říká, že to není správná volba jídla pro něj. Nepřemáhat se, když tělo vysila signály, že chce odpočinek. Když půjdeme proti svému tělu, tak se nám to může vymístit v podobě zdravotních problému, nemocí, nadváhy a podobně.

Stres a meditace

V dnešní hektické době, kdy neustále někam spěcháme a jste pod neustálým tlakem je důležité se zbavit stresu a naučit se relaxovat. Pro tyto účely jsou užasne meditace, které pomohu zbavit stresu, napojit se na svůj vnitřek a být v přítomnosti. meditace pomáhá být v kontaktu sám se sebou svým tělem, mysli i duši a proto je tak úžasná. Zklidníme svou mysl a dostaneme se do vnitřního klidu a harmonie. 

Mysl a emoce

Pokud chceme žit zdravě, tak se musíme naučit ovládat svou mysl a své emoce mít pod kontrolou. Pokud chceme něco ovládat, tak musíme vědět jak to prvně funguje. Nejlepší způsob jsou opět meditace, které nám pomáhají pochopit sami sebe na hlubší úrovní a pochopit své emoce a naučit se pracovat se svou mysli. Další super technika na ovládáni mysli, ale i emoci jsou afirmace, které dokáži velice dobře naprogramovat naše podvědomí na to co chceme.

Relax a spánek

Dostatek kvalitního spánku a odpočinku pomáhá regenerovat tělo. Což je velice důležité pro naše zdraví. Není to jen o fyzickém odpočinku a relaxaci, ale také umět vypnout hlavu, zklidnit své myšlenky a prostě jen být tady a teď. Opět doporučuji meditace, ale můžete relaxovat i pomoci naši relaxační a meditační hudby, která je pro tyto účely velice vhodná a funguje skvěle. Stačí si vybrat hubnu a relaxovat.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také