Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Na čem závisí kvalita vztahu
vložila 27.2.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Na čem závisí kvalita vztahu

Žijeme ve světě, kde je čím dál těžší setrvat ve vztahu, který uspokojuje naše touhy, potřeby a představy o vztahu, nebo samotné lásce. Rozvodovost se neustále zvyšuje a také se zvyšuji samotné nároky na vztahy a to jak by měl vypadat i jaky by měl být samotný ideální partner, nebo partnerka.

Komunikace jako zakladova deska vztahu

Ano na samotný vrchol bych rozhodně umístila komunikaci, protože pravě komunikace je to nejdůležitější ve vztahu. Špatná komunikace stoji za velmi velkou části rozchodu a rozvodu v manželství. Správnou komunikaci lze vyřešit podle studii až přibližně polovinu všech problému ve vztahu. Proto doporučuji zapracovat na správné komunikaci a hlavně je důležité, aby partneři k sobě byli upřimní a nebalí se mluvit o svých pocitech. Komunikace ti pomůže ve vztahu dosáhnout zpět ztracené důvěry mezi partnery a také se výrazně prohloubí pouto mezi oběma partnery a posili to celý vztah.  

Sebevědomí a vztahy

Dalším vyznám faktorem, který ovlivňuje vztahy je sebevědomí. Pokud jeden z partneru nemá sebevědomí, tak může dojit k žárlivosti. Pokud nedůvěřujeme partnerovy a máme strach, že nás opustí, podvede, nebo že nejsme pro něj dos dobří, tak můžeme sklouznout k žárlivosti, která rozhodně narušuje vztah. Dalším faktorem nízkého sebevědomí je neustála kontrola, manipulace a změna chování, která může vyústit až v nasili. Proto je potřeba zapracovat na svém sebevědomí. 

Žárlivost je další důležitý faktor, který je potřeba vyřešit. Protože pravě žárlivost je spojená se strachem a nízkým sebevědomím.

Sebepoznání a vztahy

Sebepoznání je důležitá část pro vztah, protože když každý z partneru objeví své silné stránky i slabiny a udělají patřičné rozhodnuti, tak jejich vztah se posune na no nový level. Pokud oba objeví u sebe své slabiny a dokáží je přijmout namísto schovávaní je před sebou samotným, tak to velmi prospěje jejich vztahu. Přestanou se stydět získají větší důvěru a intimitu. Další faktor, když oba odhalí své silně stránky, kterými můžou přispět do svého vztahu, tak opět dojde k dalšímu posunu jejich vztahu. Velmi účinná forma k sebepoznání je sebekoučink, který pomáhá identifikovat silné i slabé stránky a objevit sám sebe i svůj plný skryty potenciál.

Odpuštění a minulost

Možná to zni jako docela zbytečná věc, ale věř, že není. Minulost a minule zkušenosti se vztahy a vychová rodiči na tebe má mnohem větší vliv než si myslíš. Je potřeba vyřešit a uzdravit v sobě minulost a odpustit. Je to odpuštění, které pomáhá léčit a uzdravovat tvé vztahy i tvůj život. Nauč se odpouštět, protože tím změníš celý svůj život ve všech oblastech.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také