Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak podnikat na internetu? Rady a zkušenosti.
vložila 30.9.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak podnikat na internetu? Rady a zkušenosti.

Odjakživa jsem milovala nejrůznější výlety, ke kterým se následně přidalo i cestování po světě. Cestovat jsem začínala s rodiči a následně jsem pokračovala s přítelem. Při studiu jsem měla brigády + menší podnikání (vyráběla jsem a prodávala nejrůznější náramky a šperky). Po nástupu do práce jsem byla sice nadšená z kolektivu, ale už mnohem méně z pevně dané pracovní doby, nutnosti poslouchat nepříjemnou šéfovou a zkrátka nemožnosti si pracovní život přizpůsobit tomu osobnímu a hlavně mé největší vášni- cestování. Proto jsem začala přemýšlet nad tím, jak bych mohla podnikat a ideálně pracovat odkudkoliv ze světa.

Moje začátky s internetovým podnikáním - blog o cestování

Nastudovala jsem si tunu příruček, přečetla mnoho textu a nakonec jsem došla k tomu, že bych si mohla vydělávat blogem přes affiliate marketing na prodej letenek, ubytování a věcí okolo. Musím říct, že začátky byly hodně těžké, protože jsem neměla o něčem takovém ani potuchy, ale hodně mi pomohl kamarád, který tvoří weby a mé zkušenosti + fotky z dřívějších cest. Nakonec jsem z mé stránky stal poměrně úspěšný blog, ve kterém jsem popisovala nejrůznější zákoutí jednotlivých ostrovů a dalších míst, na které by se člověk běžně nedostal, a o kterých často neměl ponětí ani sám google. Například jak najít různé malé skryté pláže, jak se dopravit tam a tam apod. Lidi takový obsah opravdu zaujal a já měla mnoho čtenářů, kteří se vraceli pravidelně zpět. A nás s přítelem moc bavilo nejrůznější krásná místa vyhledávat a pak dát taky možnost ostatním, aby se na ně mohli podívat. Můžu říct, že jsem začínala úplně o nuly a nakonec jsem si z blogu vybudovala dostačující příjem, na který nedosáhne v běžné práci většina mých kamarádek.

Jak jsem pokračovala + rady a tipy pro vás

Později jsme se začali s přítelem věnovat eshopu na bázi přeposílání objednávek, kde on řešil hlavně technické záležitosti, a já jsem komunikovala se zákazníky a sepisovala popisky produktů. S přítelem už spolu nejsme, ale vím, že podniká v tomto oboru úspěšně dál a daří se mu. Já pokračuji s mým blogem a teď ještě dělám výživovou poradkyni. Musím říct, že kompletní provozování eshopu už je dost složité, ale v případě blogu to může zvládnout určitě každá zapálená žena, pokud má ostatním co předat- a nemusí jít zrovna o cestování, ale třeba vaření, hubnutí, fitness apod. Zkrátka něco, k čemu máte blízko, něco o tom víte a dokážete své zkušenosti předávat dál.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také