Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Afirmace jak je správně vytvářet a používat
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Afirmace jak je správně vytvářet a používat

Afirmace patří mezi nejjednodušší metody jak získat kotrolu na dsvými myšlenakmi a tím co si o sobě myslíme. Doporučujeme kombinovat tuto metodu spolu s meditacemi a podpořit tím účinnost. Afirmace patří mezi aktivní techniku pro přeprogramování podvědomí a změny myšlení a chování.

Psaní účinných afirmací nemusí být obtížný nebo zdlouhavý proces. Najdi si klidné místo, kde můžeš být sama a můžeš se soustředit na vytváření těchto důležitých a pozitivních prohlášení, které posílí tvé sebevědomí. Toto jsou tipy pro vytváření afirmací:

Jak správně vytvářet a používat afirmace

  • Vyber si jednu negativní myšlenku, kterou o sobě máš a zapiš si pozitivní opak, který je proti tomuto přesvědčení. Můžeš si například myslet o sobě - "Dělám tolik chyb a jsem neschopná." V tomto případě by jsi napsala pozitivní prohlášení jako: - "Jsem schopná a zkušená. Já jsem úžasná bytost a daří se mi vše na co sáhnu."
  • Udělej své afirmace krátké, aby jsi si je snadněji zapamatovala. Dokonce i výroky krátké jako čtyři nebo pět slov mohou být silné a účinné.
  • Začni své afirmace slovy „já“ nebo „moje“. Protože děláš afirmace o sobě, je nejúčinnější, když to začíná tebou. "Moje tělo je krasné. Já jsem tak pozitivní bytost" je mnohem lepší než "Napadají mě pozitivní myšlenky. Mám krasné tělo."
  • Své afirmace piš v přítomném čase. Piš, jako by jsi prožívala to, co si přeješ právě teď, ne to, co bude v budoucnu. Je také lepší nedávat na svou afirmaci časový rámec, jako je určité datum nebo „do tří měsíců“, protože to omezuje tvůj čas na uskutečnění.
  • Nezačínej své afirmace slovy „chci“ nebo „potřebuji“. Nechceš si potvrdit, že toužíš a potřebuješ. Spíše piš své afirmace jako výraz vděčnosti za to, že už máš a jsi tím, co chceš být, nebo mít.
  • Ujisti se, že všechny tvé afirmace jsou pozitivní. Pokud si řekneš, že se zbavuješ negativního chování a myšlenek, zaměříš se spíše na ně než na to, co chceš dělat a být. Nezahrnujte slova jako „ne“, „nebudu“, „nemohu“, nebo „přestávám“. Místo „odstraňuji své negativní myšlenky“ vytvoř afirmaci jako: „Jsem šťastný, že jsem tím, kým jsem.“
  • Přidej do svých afirmací emoce. Každá část afirmace, každé slovo musí být správně a silně procítěné. Afimrace musí být propojená s určitými emocemi, které by jsi zažívala, kdyby jsi toho už dosáhla, měla to, nebo byla tím kým chceš být.
  • Vytvoř si afirmace, které budou fungovat. Pokud svému tvrzení nevěříš, podnikneš nesmělé kroky a budeš váhat, protože si budeš jistá, že neuspěješ. Pokud napíšeš afirmaci, které je pro tebe opravdu těžké uvěřit, napiš další, která začíná slovy: „Jsem otevřený . . .“ nebo „Jsem ochoten věřit, že bych mohl . . . .“ Případně vytvoř afirmace ve tvaru každý den jsen bohatší a bohatší. Moje příjmy se neustále zvýšují. Každý den se miluji a přijímám více a více.
  • Opakování afirmací je klíčové pro dosážení výsledků. Čím více si je budeš opakovat a častějí, tím dřívé dosáhneš požadovaných výsledků.
  • Afirmace není jen o tom něco říkat a čekat až to přijde. Jde o to zapojit se také do akce. Bez akce nikdy nebudou výsledky.

 

Pozitivní slova, které použiješ ve svých afirmacích odražejí tvůj život a výsledky

Buďme pozitivní, lidi! Časté vyslovování afirmace a přemýšlení o ních je jedním z nejcennějších způsobů, jak změnit svou vlastní řeč. Pokud si řekneš pozitivní věci, které ti pomohou dosáhnout tvých snů, cílů a odrážejí pocit vlastní hodnoty, který rozvíjíš v sobě, vydáš se novým a zdravějším směrem.

Více o afirmacích a jejich použití a možnosti využití lepších, rychlkejších způsobů, které přinášejí trvalé výsledky najdeš na našem webu relaxhudba, kde najdeš i inspiraci a předem vytvořené afirmace a možnosti jejich použití pro zlepšení tvého života.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také